Akcja Gang Słodziaków

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Świadomi wagi tego tematu, aktywnie wspieramy wszelkie inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych.

Wzorem lat ubiegłych  wychowawcy klas I – III wzięli udział w kolejnej już edycji        „Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków”’. Tym razem, nauczyciele korzystając z  materiałów edukacyjnych wzbogaconych o wątki dotyczące edukacji ekologicznej oraz książek „Gang Słodziaków.Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”, zachęcali  uczniów do codziennego czytania oraz pogłębiali świadomość ekologiczną swoich wychowanków.
            Podczas świętowania w szkole Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie wykonali również dekorację klasową  w postaci Magicznego Drzewa Słodziaków, którezostałyzrobione z materiałów nadających się do recyclingu.  Miało to na celu zainspirować dzieci do dbania o najbliższe otoczenie i uwrażliwić na rolę drzew w środowisku.