Dla naszych kochanych mam

Maj i czerwiec to miesiące, w których obchodzone są rodzinne święta:  26 maja – Dzień Matki, a 23 czerwca – Dzień Ojca,   to jedne z najbardziej wyjątkowych dni w roku. To szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać jak bardzo kochają swoich rodziców. Te  uroczystości od zawsze celebrowane były w naszej szkole.  Nauczyciele wraz z uczniami przygotowywali zawsze występy artystyczne, podczas których dzieci recytowały wierszyki, tańczyły i śpiewały piosenki dla najbliższych. Przyjęciom na
cześć rodziców towarzyszyło wiele atrakcji, jednym z nich było wręczenie
własnoręcznie wykonanych upominków, wspólne zabawy i konkurencje.
W obecnej sytuacji pandemii koronawirusa, wspólne świętowanie będzie niemożliwe. Jednak to, że dzieci nie uczęszczają do szkoły, nie przeszkadza w świętowaniu Dnia Matki. Wychowawcy w ramach nauczania zdalnego zaproponowali dzieciom wykonanie w warunkach domowych niespodzianek dla swoich mam. Uczniowie stworzyli w ten sposób oryginalne laurki z życzeniami, portrety oraz upominki.

W tym wyjątkowym dniu  wszystkie dzieci dziękują swoim  mamom za ich miłość, dobroć, cierpliwość oraz dedykują im z serca płynące życzenia.

„Dla mamy”

Mamusiu droga, starym zwyczajem,
z wiązanką kwiatów przed Tobą staję
i słów serdecznych chcę wyrzec wiele,
lecz czy potrafię, czy się ośmielę.
Serce ze wzruszenia tak bardzo bije.
Ty wiesz mamusiu, co się w nim kryje.
Chciałbym w pięknych wyrazić słowach
Uczucia, które w serduszku chowam.
Lecz nie potrafię powiedzieć więcej
Niż to, że kocham Ciebie najwięcej.

Z dedykacją dla wszystkich mam – piosenka…