Wakacyjne warsztaty online z programowania

Szanowna Dyrekcjo,

Drodzy Nauczyciele oraz Wychowawcy,

serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Państwa szkoły do wzięcia udziału w programie “Wakacje z Gigantami”, czyli darmowych lekcjach programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

“Wakacje z Gigantami” to cykl 5-ciu zajęć online w formie webinaru, które mogą być dla uczniów okazją do rozpoczęcia przygody z programowaniem w trakcie przerwy wakacyjnej.  Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w języku Scratch lub Python. Ostatnie zajęcia natomiast poświęcone będą bezpiecznemu korzystaniu z Internetu

“Wakacje z Gigantami” to letnia odsłona “Szkoły z Gigantami”, warsztatów które odbyły się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Z uwagi na duże zainteresowanie minionymi warsztatami oraz dużą ilością zapytań o kolejną edycję, już 7 lipca uruchamiamy warsztaty w okresie wakacyjnym.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne i podzielone są na 2 grupy wiekowe, dla których program został specjalnie dopasowany. Warsztaty będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferująca od ponad 5 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści oraz specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa.