11 listopada

102 lata temu Polacy wreszcie mogli cieszyć się odbudowywaniem niepodległości swojego państwa, które przez 123 lata nie istniało, rozgrabione przez trzech zaborców. Odzyskiwanie suwerenności kosztowało wiele ludzkich istnień, konieczności walki.

Dziś ojczyzna nie wymaga od Polaków poświęcenia własnego życia. Patriotyzm współczesnego Polaka różni się od tego sprzed wieku. Święto Odzyskania Niepodległości to dobry czas
na uświadomienie sobie, jak ważna jest dla nas Ojczyzna, co każdy z nas może dla niej zrobić. Jej wielkość i siła zależy od naszych małych gestów. Nie zapomnijmy 11 listopada wywiesić flagi polskiej przed domem, a na co dzień dbajmy o nasze otocznie – nie zaśmiecajmy go, szanujmy przyrodę, bądźmy życzliwi dla ludzi, którzy staną na naszej drodze. Uczniowie naszej Szkoły odśpiewali hymn narodowy włączając się tym samym do akcji „Szkoła do hymnu”.