Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie

W piątek 3 września wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu – akcji pod patronatem pary prezydenckiej. W tym roku czytaliśmy „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W akcję włączyli się aktywnie uczniowie i nauczyciele. Gościliśmy także rodziców, którzy chętnie nas wsparli i czytali razem z uczniami. Uczeń klasy 8 wprowadził nas w klimat czasów, przedstawiając prezentację na temat życia i twórczości Zapolskiej. Przedstawił nam także Lwów miasto bliskiej jej sercu, w którym w czasie zaborów rozkwitała polska kultura.

Przygotowania do Narodowego Czytania zaczęły się już 2 września, kiedy uczniowie poznali modę początku XX wieku, ponieważ w następnym dniu przyszli do szkoły
z przygotowanymi z materiałów pochodzących z recyklingu strojami przygotowanymi na wzór tych z czasów Gabrieli Zapolskiej. Po czytaniu odbył
się kolorowy pokaz mody.

Wzorem poprzedniego roku , Szkoła otrzymała pamiątkową pieczęć i spodziewamy się pamiątkowego wydania „Moralności pani Dulskiej”, która wzbogaci szkolną bibliotekę.