SCHRONISKO

Oferujemy 70 miejsc noclegowych na łóżkach piętrowych w pokojach wieloosobowych (w głównej części budynku: 2×6; 1×10; 1×2; 1×(16+2) i dwie wspólne łazienki z możliwością udostępnienia dodatkowej łazienki dla dużych grup wycieczkowych; w bocznej części obiektu: 2×6 z łazienkami; 2×6 i 2×2 z aneksem kuchennym i wspólnymi łazienkami). Posiadamy w pełni wyposażoną kuchnię (w głównej części budynku) do samodzielnego przygotowywania posiłków oraz część jadalno-świetlicową ze sprzętem audio-video.

Na stronie meteor-turystyka.pl można znaleźć wizytówkę schroniska oraz opinie naszych gości.

PRZYJMUJEMY TURYSTÓW W GODZINACH 17.00 – 20.00 (W OKRESIE WAKACYJNYM DO 21.00).
TURYŚCI POWINNI OPUŚCIĆ SCHRONISKO DO GODZINY 10.00.
W WYJĄTKOWYCH SYTUACJACH DOSTOSOWANIE TYCH USTALEŃ DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB JEST MOŻLIWE PO UZGODNIENIU Z PRACOWNIKIEM SCHRONISKA.

 

W OKRESIE ZIMOWYM SCHRONISKO PRZYJMUJE TURYSTÓW W GODZINACH 15.00-18.00.

INFORMACJE POD NUMEREM TEL. 12 389 10 64

Pokoje i wyposażenie

Nasze schronisko dysponuje pokojami wieloosobowymi z łóżkami piętrowymi:

W głównej części budynku:

  • dwa pokoje sześcioosobowe
  • jeden pokój dziesięcioosobowy
  • jeden pokój (16+2)-osobowy
  • jeden pokój dwuosobowy
  • dwie łazienki, dwa natryski, cztery WC
  • pomieszczenie kuchenne wraz z wyposażeniem

W części bocznej:

  • cztery pokoje sześcioosobowe
  • dwa pokoje dwuosobowe
  • trzy łazienki, cztery natryski, cztery WC

Posiadamy sześć łazienek

Kuchnia

Schronisko posiada w pełni wyposażoną kuchnię do samodzielnego przygotowywania posiłków oraz część jadalno -świetlicową ze sprzętem audio-video.

Strefa aktywności fizycznej

Schronisko dysponuje terenem rekreacyjno-sportowym wokół budynku (zieleńce z ławeczkami, zadaszony grill ze stolikami i ławeczkami do spożywania posiłków, stoły do gry w szachy, szkolne boisko sportowe oraz siłownia plenerowa).

Polecamy

– Całodzienne wyżywienie grup
– Usługi przewodnickie w Ojcowskim Parku Narodowym,  Krakowie, na Szlaku Orlich Gniazd
– Zajęcia ekologiczne

 

Biuro Usług Turystycznych „Ojcowianin”

12 3892089
www.ojcowianin.pl

Geneza

Działalność schroniska datuje się od wiosny 2001 r. Wtedy rozpoczęły się prace adaptacyjne w wydzielonych pomieszczeniach budynku szkoły podstawowej. Pierwsze grupy wycieczkowe przyjęto w maju 2001 r. Schronisko było na początku prowadzone przez Stowarzyszenie Sułoszowskie Forum Rozwoju. Do dziś schronisko pracuje w tym samym budynku, lecz znacząco zmieniło wygląd oraz zwiększyło powierzchnię. Turystom udostępniane są wydzielone pomieszczenia i obecnie Szkolne Schronisko Młodzieżowe jest jednostką wchodzącą w skład Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Kalinowskiej (wraz z Publiczną Szkołą Podstawową im. W. Szafera), którego organem prowadzącym jest Gmina Sułoszowa. Cały czas prowadzimy działania, zmierzające do polepszenia warunków noclegowych oraz wzbogacenia oferty usług.
Dysponujemy około 400 m2 powierzchni mieszkalnej oraz terenem rekreacyjno-sportowym wokół budynku (zieleńce z ławeczkami, zadaszony grill ze stolikami i ławeczkami do spożywania posiłków, boisko sportowe). Schronisko jest obiektem całorocznym.