• Narodowe Czytanie

• 6 września po raz kolejny społeczność szkolna wzięła udział w Narodowym Czytaniu „Kordiana”  Juliusza Słowackiego.  O kolejnej odsłonie akcji wszyscy dowiedzieli się od Dyrektora Szkoły podczas uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Od poniedziałku rozpoczęły się klasowe przygotowania.

Uczniowie z wychowawcami przygotowali projekt „Ja – patriota”, więc w piątek mieliśmy okazję oglądać piękne występy uczniów – przedstawili wiersze i piosenki.

Magdalena i Rozalia z 8 klasy przygotowały pełną ciekawych informacji prezentację na temat życia Juliusza Słowackiego, którą wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli. Następnie uczniowie, nauczyciele, rodzice odczytali fragmenty „Kordiana”. Na zakończenie, wzorem Janka z opowieści Grzegorza – bohatera „Kordiana” – uczniowie sprawdzili się w sztuce krawieckiej – musieli wykonać kołnierz a’la Słowacki. Wszystkie doskonale się udały.

• Inauguracja Nowego Roku Szkolnego.

• 2 września podczas inauguracji roku szkolnego, Pani Dyrektor Magdalena Szlachta oficjalnie powitała wszystkich uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury szkolne i przedszkolne. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Uroczystość poprzedził występ artystyczny uczniów klas młodszych. Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, aby jak najpełniej skorzystali z okazji do rozwoju zainteresowań, zdobywania wiedzy i wzbogacania własnej osobowości. Powodzenia!

W trakcie tej uroczystości uczniowie naszej szkoły wykorzystywali  aparat i nagłośnienie, które otrzymaliśmy z Programu ,,Laboratoria Przyszłości".

Informacje  o programie: https://gov.pl/web/laboratoria/o-programie

#LaboratoriaPrzysłości #LaboroatoriaPrzyszlosci