• Pożegnanie lata.

• W dniu 27 września 2024 roku w naszej szkole odbył się piknik z okazji "Pożegnania Lata". Tego dnia obchodziliśmy także Europejski Dzień Sportu wśród dzieci. Uczniowie naszej szkoły czynnie uczestniczyli w różnych grach i zabawach na świeżym powietrzu, spędzając czas wspólnie z rodzicami. O godzinie 12:00 na boisku szkolnym zebrały się klasy 1-3, które rozpoczęły zabawę wspólnym tańcem. W późniejszym czasie dołączyły do nich przedszkolaki oraz uczniowie klas starszych. Uczniowie mieli okazję grać w piłkę nożną, a także sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach, takich jak sadzenie ziemniaka, przeciąganie liny czy podawanie piłki z rąk do rąk. Oferowane były również inne ciekawe gry i konkurencje angażujące różne sprawności fizyczne. Na głodnych uczniów czekały pieczone kiełbaski. Dzień zakończono wspólnym podsumowaniem, podkreślającym znaczenie aktywności fizycznej w rozwoju człowieka.

#ESSD2024 #BeActive #ESSDPoland #ESSDPoland2024 #RuchowyPlanLekcji @EuropejskiDzienSportuSzkolnego @fundusz.pfron @essdeurope

W czasie pikniku był wykorzystany sprzęt z programu ,,Laboratoria przyszłości"

Informacje  o programie: https://gov.pl/web/laboratoria/o-programie

#LaboratoriaPrzysłości #LaboroatoriaPrzyszlosci

• Apel

• 17 września, jak co roku, uczniowie starszych klas pracujący w kole artystycznym przygotowali apel z okazji 85 rocznicy agresji ZSRS na Polskę. Przedstawili zdradzieckie działania komunistycznej władzy sąsiedniego państwa i losy Polaków żyjących pod radziecką okupacją z perspektywy siedmioletniego chłopca, który został wywieziony do Kazachstanu z matką i niewiele starszym rodzeństwem. Takie przedstawienie wydarzeń z 1939, 1940 roku przemówiło do pozostałych uczniów, którzy słuchali z zainteresowaniem. Niektórzy szczerze przyznali, że historia siedmiolatka mocno ich wzruszyła.