• Spotkanie organizacyjne

• Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 29 sierpnia 2024 roku o godz. 16.30 w naszej szkole.

• Wycieczka do Nielepic

• 17 czerwca przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-2 uczestniczyli w wycieczce do stadniny koni w Nielepicach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach: „Dzień z życia konia” – podczas zajęć zapoznały się z "dzień z życia konia" poznając jego zwyczaje takie jak jedzenie, picie, spanie i zabawy. Nauczyły się rozpoznawać zachowania oraz dowiedziały się jak zadbać o tak duże zwierzę , równocześnie zachowując zasady bezpieczeństwa. W ramach warsztatów dzieci uczestniczyły w zajęciach praktycznych z końmi w formie nauki prowadzenia w ręku i przejażdżki. Drugie zajęcia to „Od ziarenka do bochenka” – warsztaty pieczenia chleba, na których dzieci uczyły się w jaki sposób i z wykorzystaniem jakich narzędzi przygotowywano chleb w przeszłości. Zajęcia zakończyliśmy pieczeniem podpłomyków na tradycyjnym piecu chlebowym. Radość dzieci nie miała końca.