Już za nami ostatni dzwonek, który zakończył pracowity rok szkolny 2022/2023, a w naszej pamięci jeszcze są wspomnienia przełomu maja i czerwca.
31 maja uczniowie od klasy 3 do 8 wyjechali do Warszawy na trzydniową wycieczkę. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w stolicy. Zobaczyliśmy, co trzeba widzieć w Warszawie – był więc widok na miasta z Pałacu Kultury i Nauki, Cmentarz Powązkowski, na którym odwiedziliśmy m.in. groby bohaterów, których ósmoklasiści znają z lektury „Kamienie na szaniec”, Park Łazienkowski, który zachwyca i w czasach współczesnych, Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie podziwialiśmy kunszt żołnierzy podczas zmiany warty.
Niezwykle przyjemną ciekawostką było Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. Oprócz niezwykle pięknych przykładów starych samochodów, zwiedziliśmy wnętrze czołgu, który grał w serialu „Czterej pancerni i pies”.
Tylko Warszawa dała na możliwość szybkiego przebycia długiej drogi metrem – udało się nie zablokować bramek i inni pasażerowie bez problemu zdążyli na swoje połączenie. Rzeczywiście warszawskie metro jest czyste, bezpieczne, stacje ciekawie zaprojektowane i naprawdę szybkie.
Warszawa ma swoją Starówkę – II wojna spowodowała, że jest niezwykła, bo w całości odbudowana, ponieważ podczas wojny została zrównana z ziemią przez Niemców. Temat wojny towarzyszył nam w szczególny sposób w Muzeum Powstania Warszawskiego.
W Centrum Nauki Kopernika balansowaliśmy między nauką a zabawą.
Po trzech dniach ruszyliśmy w powrotną drogę.
Już w kolejnym tygodniu odwiedziliśmy pobliski Kraków, by podziwiać grę aktorską w Teatrze Stu w spektaklu „Śluby panieńskie”. Sztuka jest nam znana, bo sami wystawiliśmy ją w poprzednim roku szkolnym. To ciekawe doświadczenie porównać swoją grę z grą profesjonalnych aktorów.
A potem to już czekaliśmy na zakończenie roku szkolnego.